Зарплати європейських та українських учителів: порівняльний аналіз

Фахівці інтернет-видання «Трибуна» порівняли посадові оклади учителів України, Швейцарії, Данії та Франції.

За основу порівняльного аналізу взято результати Міжнародного дослідження систем викладання й навчання, яке провела Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD).

Під час дослідження було оцінено роботу вчителів з 30 різних країн світу за такими критеріями:
оплата праці
навантаження

Оплата праці

За результатами дослідження виявилося, що річний оклад вчителя у Швейцарії складає 68 тисяч доларів, вчителя у Франції —33 тисячі доларів, вчителя у Данії — 41 тисячу доларів.

Учитель в Україні, маючи півтори ставки, отримує за місяць близько 2 тисяч гривень. За рік — 24 тисячі гривень. Якщо додати сюди премії, оплату гуртків (хоча не кожен вчитель має години гурткової роботи), то зможемо дотягнути до 1 тисячі доларів . Тож знову маємо зарплатню прірву — порівняно з Данією це у 40 разів менше.

Навантаження

Швейцарські педагоги в середньому працюють по 36 годин на тиждень. Якщо розбити це навантаження на п’ять днів, то вийде, що за день вчитель відпрацьовує 7 годин 20 хвилин. Майже восьмигодинний робочий день. За цей час учитель встигає провести відведену кількість уроків, заповнити документацію та перевірити письмові роботи учнів.(36 годин з врахуванням проведення уроків, підготовки до уроків та заповнення документації)

У Франції вчитель має 18 робочих викладацьких годин. Паперова робота також займає приблизно вісімнадцять годин, хоча вчитель з досвідом може вправлятися і швидше.

Український педагог, аби заробити свої 90 доларів на місяць, проводить 27 уроків на тиждень (5-7 уроків у день). Ведення журналів, календарних планів не входить у ці 27 годин.

Ще один показник, який визначає роботу вчителя — середня кількість учнів, з якими він працює протягом одного уроку. Отже, кількість учнів на уроці у:
Швейцарії — 12
Франції — 10
Данії — 13

Україні — все залежить від населеного пункту, розташування та престижу навчального закладу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий